تبلیغات
خدمت بیگاری و اجباری سربازی - دو نمونه از هزاران بی عدالتی و ظلم در حق جوانان ایرانی

سربازی داوطلبانه آری؛ اجباری نه

دو نمونه از هزاران بی عدالتی و ظلم در حق جوانان ایرانی

نویسنده :guest guest
تاریخ:دوشنبه 20 مرداد 1393-02:15 ب.ظ

سلام به تمامی دوستان و خوانندگان عزیز

نمیدونم شاید شما هم شنیده باشید که در چند هفته اخیر خبر جعل کارت معافیت برای فوتبالیست هایی که میلیاردی پول میگیرند منتشر شد و جنجالی واسه خودش داشت. میخواستم نادیده بگیرم ولی وقتی کمی فقط کمی فکر کردم و درد و زجری که جوانان می کشند را در کنار اینگونه خبر ها قرار میدم نمیتونم ساکت بمونم.البته یه نمونه دیگه هم هست که به طور کامل میگم.

اول از همه مورد دوم رو میگم. شاد باشید و خوشحال ، سه میلیون سرباز غایب ( که مطمئنا بیشتر از این مقدار هم میتونه باشه) از حق تحصیل ، کار و اشتغال محرومند یا در بهترین حالت به صورت غیر قانونی کسب درآمد میکنند ولی آقایان مسئول تصمیم گرفتند که تحصیل افاغنه های محترم داخل کشور رو رایگان کنند، برای خوندن کامل خبر به اینجا برید. این هم نمونه ای از احترام به جوانان ایرانی و حمایت از جوانان و غیرت مسئولین. واقعا چرا ما ایرانی ها تا این حد غریبه پرستیم و با نیکی و خوبی کردن به غریبه ها میخوایم خودمون رو آدم خوبه جا بزنیم و تقدس نمایی کنیم. واقعا چرا؟ اگه میشه کمی فقط کمی در این مورد فکر کنید. راستی چرا جوان ایرانی حق تحصیل و کسب آگاهی نداره ولی یه افغانی ( که تو عمرش از مدنیت و انسانیت و علم بویی نبرده به خاطر شرایط حاکم بر کشورش) باید مورد مهر و محبت مسئولان ایرانی قرار بگیره اون هم لابد از بیت المال مردم ایران؟

مورد دوم هم در مورد میلیارد هایی هست که سربازی نمیرن و برای این کارشون شگرد های خوبی هم بلد هستند. خوشبختانه یا متاسفانه اسامی این افراد هم منتشر شده ولی اتفاقی نیوفتاد که نیوفتاد. لابد پشتشون به جای سفت و محکمی گرمه و البته همیشه این افراد بدون پارتی و آشنا هستند که ضرر میکنند. انگار قانون فقط برای اینها هست. البته چند تا نکته هم هست که در ادامه اشاره میکنم.

اسامی این افراد که بعضی هاشون رقم های میلیاردی هم از بیت المال میگیرند منتشر شده است که میتونید به اینجا مراجعه کنید. و جالبتر از اون اینکه اینها با شگر هایی همچون تهیه کارت دانشجویی یا با تهیه کارت حضور پدر بزرگوارشان! در جبهه ( که معلوم نیست چرا تا الان این مدارک را رو نکردند که کار خلافی مرتکب نشوند) آماده میکنند تا بتوانند به درآمد های میلیاردی خود در اوج جوانی برسند و بعد از این دوران با این پولهای بیت المال آینده و بازنشستگی خود را تضمین کنند و رفاه برای خود و فرزندان خود تامین کنند. برای خواندن منبع این خبر هم به اینجا و اینجا مراجعه کنید. و جالب اینجاست که بعضی از فوتبالیست ها با معافیت پزشکی اونم از نوع قطع نخاع از سربازی ، سر باز زده و الان با اشتغال به فوتبال درآمد انچنانی دارند و چگونه یه قطع نخاعی میتونه فوتبال بازی کنه الله اعلم. برای منبع این خبر به اینجا مراجعه کنید.

از ظلم و دردسر های بردگی ننگین سربازی اجباری همین بس که نخبه های این کشور هم دلشون نمیخواد برن سربازی و تقاضای معافیت برای قشر نخبه کشور رو دارند(همینه دیگه هر کی به فکر خودش و قشر خودشه ، دیگه نگید چرا پیشرفت نمیکنیم) . برای منبع این خبر هم به اینجا مراجعه کنید.

راستی می دونید با این فوتبالیست های میلیادر سرباز نرفته چگونه رفتار میکنند؟ طبق گفته های سردار مهر علی باران چشمه و سردار کمالی اگه ثابت بشه که معافیت این بازیکنان جعلی بوده بعد از جریمه ( که اصولا مالی هست و هیچ مشکلی واسه این بازیکنان عزیز نخواهد بود) به باشگاههای نیروهای مسلح اعزام خواهند شد تا سربازی خودشون رو به عنوان سرباز فوتبالیست در این تیم ها انجام بدهند. و نکته ظالمانه دقیقا همینجا هست. اینها سربازی نرفتند و میلیاردی پول در اوردند از بیت المال و حالا که لو رفتند به راحتی بازم به شغل خودشون ادامه میدند ،  و بعد از دو سال با تجربه بیشتر به شغل خودشون ادامه میدهند البته در تیم های معروف تر و با سابقه تر و مطمئنا با رقم های بالاتر. ولی یک فرد عادی چی؟ اگه شاغل باشه که باید شغل خودشو ترک کنه و معلوم نیست که بعد از دو سال باز بتونه همون شغل رو بگیره یا نه و  اینکه مطمئنا تجربه کاری نخواهد داشت و در مشاغل که همیشه باید به روز باشی ( همچون کامپیوتر ) اینها خیلی ضرر میکنند و اگه شاغل نباشی که هیچ ،دوسال از بین رفتن از بهترین دوران عمرت و دیگر هیچ.... برای منبع این خبر و مصاحبه های گفته شده به اینجا و اینجا مراجعه کنید. البته در مصاحبه سردار کمالی به این نکات هم اشاره شده بود که قبلا همین موضوع در والیبال اتفاق افتاده بود ( اوج فساد و تبعیض و ظلم و بی عدالتی رو ببینید) که بدون رسانه ای شدن این مشکل رو حل کردیم. ( احتمالا با جرایم مالی و ....) و جالبتر اینکه سردار کمالی به جای به فکر بودن سه میلیون سرباز غایب به فکر آبروی میلیادر هایی هست که تا آخر عمر تامین و تضمین هستند در تمامی زندگیشون و اصلا به فکر جوون غایب تحصیل نکرده که نمی تونه ازدواج کنه یا کسب و کاری رو راه بیندازه نیست. به فکر آبروی ایشون و خانواده ایشون نیست. به فکر فشار روانی که روی ایشون هست، نیست و مدام از اینکه قانون با کسی شوخی ندارد و قانون برای همه یکسان است میگوید. واقعا جناب سردار برای بچه شما هم قانون یکسان هست؟ همین الان گفتم که فوتبالیست بعد از دو سال با تجربه بیشتر به شغل خودش ادامه میده ولی فرد عادی چی؟ این قانونه؟ این عدالته؟ این انصافه؟ قانون باید توجیح عقلی ، منطقی ، شرعی ، اقتصادی ، اجتماعی داشته باشه. کدوم یکی از این موارد رو بردگی ننگین سربازی داره؟ ( نگاهی به جستار های تاریخ سربازی در اسلام و حقایقی تلخ از سربازی اجباری از زبان دکتر حسن عباسی بیاندازید لطفا) جناب سردار قانون برای ضابطه مند کردن یه جامعه هست که در جامعه عدالت بوجود بیاره نه اینکه یه مشت برده خواه تمایل نفسانی خودشون رو در غالب قانون و اجبار تصویب کنند بعد بگویند قانونه و برای همه یکسان. قانون برای مشارکت مردم در کشور هست نه برای مقابله کردن با مردم در تخریب کشور. دوستان من فقط کمی فکر کنید.

در این میان برای من جالبه واکنش های سایت های خبری و تحلیلی که بعضی هاشون ادعای بی طرفی و مستقل بودن دارن و بعضی هاشون هم جناحی هستند. واقعا چرا در این مورد هر دو یکسان واکنش نشان میدهند؟ سایت عصر ایران در خبری فقط به لعن و نفرین بازکنان پرداخت و به خاطر کار غیر قانونی که انجام داده بودند واکنش نشان داد ولی چرا رسانه و خبرگزاری از این بی عدالتی و ظلم، که تا زمانی که بردگی ننگین اجباری هست این ظلم و بی عدالتی هم هست، گزارش و خبری نمی نویسند؟ آیا این خبرگزاری ها میترسند یا منفعتی برای آنها نداره؟ آیا واقعا اینها مستقل هستند و گوش و چشم مردم هستند یا به فکر منافع و حقوق سر ماه خود؟ آیا رسانه در مورد یه قانون احمقانه و متحجرانه باید سکوت کنه؟ کمی فکر کردن در این مورد بد نیست. اون هم به عهده شما خوانندگان محترم.

راستی در اخر بد نیست یه نگاهی به این خبر بندازید. آٔقای! سردار حمید صدرالسادات تغییر مکان یگان خدمتی رو یکی از پردرخواست ترین خواسته های مردم میدونه و میگه این کار خارج از اختیارات قانونی هست. آقا قانون برای حمایت مردم بوده نه برای تو سری زدن به مردم. البته این هم یه نمونه دیگه از بی عدالتی ها و ظلم برای مردم ایران هست. چون مطمئنا کسی که پارتی و آشنا داره میتونه به راحتی هر جا خواست خدمت کنه یا اصلا کلا خدمت نکنه. ( بخوانید بردگی به جای خدمت) . ایشان فرمودند : بخشش اضافه خدمت سنواتی به یگانهای خدمتی واگذار شده و مسئول یگان با توجه به رضایت از نحوه خدمتی ، نداشتن غیبت هنگام خدمت ، شایستگی های لازم حین خدمت ، متاهل بودن و ... میتواند تا دو سوم اضافه خدمت این فرد را ببخشد. سردار کمالی عزیز که همیشه دم از قانون میزنی، قانون باید صریح و شفاف باشه ، نه اینکه زندگی یه جوان یا بالاتر از اون یه انسان رو به دست یکی دیگه بسپاری. اینم نمونه ای از ظلم و بی عدالتی و فساد هست. راستی سردار عزیز چرا همه قانون رعایت نمیشه. طبق قانون جدید که خود شما ارایه دادید و تصویب شده ، باید حقوق سرباز 60 تا90 درصد نیروهای استخدام شده  باشه. چرا این بخش از قانون هیچ وقت اجرا نمیشه. رییس جمهور که امسال بیش از سه هزار میلیارد تومان افزایش بودجه داده است. طبق قانون افراد متاهل یا باید معاف بشوند یا اینکه دولت باید هزینه زندگی و خانواده وی و مشکلات وی رو حل کند. چرا این بخش از قانون اجرا نمیشود. نمیشه که بخشی از قانون که به نفع شماست اجرا کنید و بخشی که به نفع شما نیست سرپوش بزارید. این هم نمونه ای از ظلم و بی عدالتی  در اجرای قانون های تصویب شده است. البته از سوی کسانی که علم قانون مداری را لحظه ای رها نمیکنند.
به راستی چرا این گونه افراد که فریاد ولایت مداریشان گوش فلک را کر کرده ، با حمایت ضمنی رهبری به استفاده از روش های دیگر به جای سربازی اجباری ، باز هم این قانون احمقانه اجباری رو ادامه میدهند؟

کمی اندیشه فقط کمی..............


منبع : تمامی منابع خبر ها در خود متن لینک شده است. تمامی خبر ها از دو سایت عصر ایران و الف می باشد.
Admin Logo
themebox Logo