تبلیغات
خدمت بیگاری و اجباری سربازی - لزوم توجه به پیشنهاد مرکز پژوهش ها درمورد سربازی

سربازی داوطلبانه آری؛ اجباری نه

لزوم توجه به پیشنهاد مرکز پژوهش ها درمورد سربازی

نویسنده :guest guest
تاریخ:سه شنبه 15 مهر 1393-12:42 ب.ظ

مرکز پژوهشی مجلس شورای اسلامی مرداد ماه ۹۲، دو الگوی جدید پیشنهادی مرکز پژوهش های مجلس برای سربازی در ایران را ارائه کرد و در شهریور ۹۲ نیز ۷ مدل پیشنهادی مرکز پژوهش‌های مجلس برای جایگزین سربازی، را ارائه نمود.

الان بیش از یک سال از گزارشات مربوطه می گذرد ولی اقدامی در مورد پیشنهاد های مرکز پژوهشی در مجلس شورای اسلامی جهت اصلاح قانون سربازی اجباری انجام نگرفته است.

اذهان عمومی که منتظر اصلاح قانون سربازی بوده اند. در مهر ماه سال ۹۳ ستادکل نیروهای مسلح با اطلاعیه ای طول خدمت سربازی را ۲۴ ماه اعلام نمود و اگر کامنت های وارده مردم در سایت های خبری و خبرگزاری ها را مشاهده کنیم اکثرا معترض بوده اند که یکی از دلایل مهم آن عدم پرداخت حقوق حقه سربازان در قانون است.

مسئولان امر در این اطلاعیه خبر از کسر خدمت کسانی که ازدواج کنند یا بچه دار شوند،داده اند در حالی که با حقوق فعلی سربازان امکان امرار معاش برای خود سرباز نیز وجود ندارد. تا اینکه یک سرباز بخواهد ازدواج کند و بچه دار شود!

اگر مشمولی از مردم عادی یک روز غیبت داشته باشد دیگر امکان گرفتن امریه را ندارد. ولی در چند ماه گذاشته بااینکه فوتبالیست های محترم از کارت معافیت جعلی استفاده کرده اند ولی باز هم در مصاحبه ها مسئولان امر اعلام نموده اند که فوتبالیست ها می توانند در تیم های نظامی بازی کنند و سربازی را بگذرانند. اگر یک فرد عادی اقدام به جعل کارت معافیت می کرد چه برسر وی می آمد؟

در زمان حال که اکثر مردم دسترسی به اینترنت و سایت های خبری دارند، نمایندگان مجلس شورای اسلامی که وکلای ملت هستند، با مطالعه نظرات اکثر مردم در کامنت های سایت های خبری که خواسته های اذهان عمومی را نشان می دهند. نمایندگان محترم همت کنند و خواسته های موکلین خود را در مجلس شورای اسلامی مطرح و عملی کنند.

به عمل کار برآید به سخندانی نیست


منبع : رضا سعیدی در الف
Admin Logo
themebox Logo