تبلیغات
خدمت بیگاری و اجباری سربازی - چه کسانی در سال آینده 21 ماه خدمت می کنند؟

سربازی داوطلبانه آری؛ اجباری نه

چه کسانی در سال آینده 21 ماه خدمت می کنند؟

نویسنده :guest guest
تاریخ:شنبه 29 آذر 1393-05:06 ب.ظ

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تمام کسانی که تا پایان امسال مدارک اعزام به خدمت سربازی را به سازمان وظیفه عمومی ارائه کنند مدت خدمتشان در سال آینده۲۱ ماه محاسبه می‌شود.

سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام این مطلب افزود: بر اساس قوانین جدید مربوط به خدمت وظیفه عمومی مقرر شده بود تا کسانی که در سال ۹۴ به خدمت سربازی اعزام می‌شوند معادل ۲۴ ماه خدمت کنند.

وی افزود: همین امر باعث شد تا عده کثیری از فرزندان انقلاب اسلامی در ماه‌های آخر سال ۹۳ به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کنند و تقاضای اعزام به خدمت مقدس سربازی داشته باشند.

سردار کمالی گفت: این در حالی است که ظرفیت پذیرش در پادگان‌ها و همچنین نیاز نیروهای مسلح یک ظرفیت مشخص است و نمی‌توان بیش از آن تعداد پذیرش سرباز داشت.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: برای‌ آنکه نگرانی خانواده‌ها نسبت به طول مدت سربازی فرزندانشان برطرف شود و همچنین در پذیرش سربازان در پادگان‌ها مشکلی پیش نیاید تدبیر جدیدی اندیشیده شد.

وی تصریح کرد: بر اساس تدبیر اتخاذ شده هر کدام از سربازانی که در سال ۹۳ مدارک اعزام به خدمت خود را به سازمان وظیفه عمومی ناجا ارائه کنند فارغ از آن که زمان اعزام به خدمت آنها چه تاریخی باشد طول مدت سربازی آنها ۲۱ ماه محاسبه خواهد شد.

سردار کمالی افزود: به این ترتیب دیگر جای نگرانی برای خانواده‌ها و فرزندان آنها باقی نمی‌ماند و محاسبه میزان خدمت سربازان، زمان ارائه مدارک آنها به سازمان وظیفه عمومی لحاظ خواهد شد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: برای مثال اگر فردی در بهمن ماه مدارک اعزام به خدمت خود را ارائه کند اما زمان اعزام وی خرداد سال آینده تعیین شود این فرد نباید نگران باشد و طول خدمت او به جای ۲۴ ماه همان ۲۱ ماه اعمال خواهد شد و تنها چیزی که در تعیین مدت خدمت نقش خواهد داشت زمان ارائه مدارک به سازمان وظیفه عمومی خواهد بود.


منبع : سایت الف

پی نوشت : آقای کمالی همه چیز را گفت ، اما نگفت ظرفیت پذیرش و نیاز واقعی نیروهای مسلح دقیقا چه مقدار است؟ و این افراد دقیقا به چه کارهایی گماشته می شوند؟ آقای کمالی همه چیز را گفت ، اما نگفت چرا با وجود تنفر جوانان یا یه قول ایشان فرزندان انقلاب اسلامی! از خدمت ننگین و اجباری سربازی قبلا به این موضوع نیاندیشیده بودند؟ آیا میتوان انتظار داشت که مسئولان خدمت وظیفه اینقدر بی نظم و بی فکر از آینده اینگونه رفتار می کنند ، سربازان در دوران اجباری نظم و انظباط و اندیشه و هماهنگی یاد می گیرند؟ ایشان همه چیز را گفت ولی نگفت که چرا آینده نگری و کمی اندیشه دور در ذهن و نگاه مسئولان وظیفه عمومی وجود ندارد؟ آیا به همین دلیل هست که سیستم کنونی رو رها نمی کنند؟ و اهتمام به تشکیل ارتش حرفه ای ندارند؟ یا به خاطر منفعت اقتصادی و برده داری نوینی که دارند سکوت پیشه می کنند و تلویحا از این سیستم حمایت می کنند؟
Admin Logo
themebox Logo