تبلیغات
خدمت بیگاری و اجباری سربازی - پرونده کارت معافیت جعلی به مربیان و سینماگران رسید

سربازی داوطلبانه آری؛ اجباری نه

پرونده کارت معافیت جعلی به مربیان و سینماگران رسید

نویسنده :guest guest
تاریخ:یکشنبه 7 دی 1393-02:13 ب.ظ

سرمربی تیم فوتبال الوند همدان با مشکل کارت معافیت از خدمت مواجه شده است.

سازمان نظام وظیفه چندی پیش و قبل از دیدار تیم های الوند همدان و شهرداری جویبار خطاب به باشگاه همدانی نامه ای زده و در آن معافیت پزشکی "منوچهر بیگم جانی" سرمربی این تیم را غیر قانونی دانسته است.

"بهرام یدی" مالک باشگاه الوند همدان با تایید این خبر گفت: بیگم جانی مشکل سربازی دارد و باید هرچه سریعتر به نظام وظیفه مراجعه کند.

بیگم جانی دارای کارت معافیت پزشکی است، درصورتی که نظام وظیفه این معافیت را غیرقانونی دانسته و سرمربی الوند باید وضعیت خود را هرچه سریعتر روشن کند. تیم الوند همدان این روزها وضعیت خوبی ندارد و چند روز پیش یدی حکم برکناری مدیرعامل این تیم را صادر کرد. حالا مشکل سربازی سرمربی این تیم هم به حاشیه های کوچک و بزرگ این تیم افزوده خواهد شد.

هم چنین در خبر ها داریم که :

پرونده ای در یکی از کمیته های کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در حال رسیدگی است که کارت خدمت غیرقانونی گروه هایی چون هنرمندان، سینماگران و برخی فعالان رسانه ای خاص را بررسی می کند. پیش از این تخلفات گسترده ای درخصوص کارت پایان خدمت ورزشکاران از جمله فوتبالیست ها منتشر شد که بازتاب زیادی در افکار عمومی داشت.

اما ظاهراً این تخلف به فوتبالیستها محدود نشده و در حوزه های دیگری چون هنرمندان و بازیگران سینما و حتی برخی خبرنگاران و فعالان رسانه ای را هم در بر گرفته است. حسین آذین، عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ، ضمن تأیید مفتوح بودن چنین پرونده ای در یکی از کمیته های کمیسیون اصل ۹۰ گفت: هنوز این پرونده در کمیته نهایی نشده است.

وی گفت معمولاً چنین موضوعاتی ابتدا در کمیته ویژه بررسی و سپس به کمیسیون می آید و در صورت تصویب، به صحن علنی مجلس فرستاده می شود.


منبع : سایت الف ( اینجا و اینجا )Admin Logo
themebox Logo