تبلیغات
خدمت بیگاری و اجباری سربازی - گرجستان خدمت سربازی اجباری را لغو کرد

سربازی داوطلبانه آری؛ اجباری نه

گرجستان خدمت سربازی اجباری را لغو کرد

نویسنده :guest guest
تاریخ:سه شنبه 8 تیر 1395-12:15 ب.ظ


ایرنا نوشت: بر اساس فرمان 'تیناتین خیداشلی' وزیر دفاع گرجستان، خدمت سربازی اجباری در این کشور لغو شد .

پایگاه خبری آپسنی گرجستان ، روز سه شنبه گزارش داد که خانم خیداشلی در نشست خبری روز گذشته ( دوشنبه ) با حضور نمایندگان رسانه های محلی و خارجی با اعلام این مطلب گفت : یکی از وعده های من در ابتدای تصدی پست وزیر دفاع ، لغو خدمت سربازی اجباری بود . 

وی خدمت نظامی در ارتش گرجستان را کاری شایسته عنوان کرد و با تاکید بر این که همه باید علاقه برای خدمت سربازی داشته باشند ، افزود: کسانی که مایل به انجام خدمت وظیفه نظامی نباشند ،مجبور به گذراندن این دوره نخواهیم کرد . 

خدمت نظامی در ارتش گرجستان تا به حال به چهار دسته از جمله اجباری ، قراردادی ، پرسنل و رزرو تقسیم شده بود و شهروندان این کشور در سن 18 الی 27 سال به خدمت سربازی اجباری جلب می شدند. 

مدت خدمت سربازی اجباری در ارتش گرجستان 12 ماه بود و مشمولین خدمت نظامی اجباری دو بار در سال در پاییز و بهار برای اجرای وظیفه نظامی در ارتش فراخوانده می شدند.


 منبع : خبر آنلاین - خبرگزاری تحلیلی ایران

پی نوشت : کشور های بلوک شرق هم که خیلی رابطه خوبی با حقوق بشر ندارند هم دارند یکی یکی خدمت بردگی اجباری رو حذف می کنند, اونوقت ما در یک کشور اسلامی که مدعی الگو شدن و نمونه شدن در دنیا هست ............. چی باید گفت دقیقا.........


Admin Logo
themebox Logo