تبلیغات
خدمت بیگاری و اجباری سربازی - خودکشی سرباز وظیفه در خاش+عکس (+۱۸)

سربازی داوطلبانه آری؛ اجباری نه

خودکشی سرباز وظیفه در خاش+عکس (+۱۸)

نویسنده :guest guest
تاریخ:یکشنبه 28 شهریور 1395-12:10 ب.ظ


مشکلات روانشناختی، بیماری‌های روحی و روانی، ترس از سربازی یا مأموریت مرزی، عدم اطمینان در امنیت خانواده و نگرش منفی نسبت به سربازان، از جمله عوامل خودکشی سربازان است. البته خودزنی تنها مربوط به پرسنل وظیفه نیست و مواردی از آن در پرسنل پایور مشاهده می‌شود، هرچند آمار بیانگر خودزنی در پرسنل پایور با کمتر از ۱۰ سال خدمت می‌باشد.

 پیش از این معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مورد خودکشی سربازان وظیفه گفته بود بررسی‌های ما درباره علل خودکشی در یک دوره شش ماهه حاکی از این است که وجه مشترک اقدام‌کنندگان به خودکشی، مشکلات شخصی و خانوادگی و اعتیاد بوده است.

وی طی سخنانی در پانزدهمین مجمع پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان تهران مشکلات روانشناختی، بیماری‌های روحی و روانی، ترس از سربازی یا مأموریت مرزی، عدم اطمینان در امنیت خانواده و نگرش منفی نسبت به سربازان را از جمله عوامل خودکشی سربازان بیان داشته بود.

پی نوشت : البته موضوعی که هیچ وقت آمار دقیق و روشنی ازش اعلام نمی شه همین خودکشی هایی هست که در دوران سربازی اتفاق می افته. در ضمن مقام مسئول نگفته که چقدر سختگیری های بی مورد , اجباری بودن سربازی , تحقیر و توهین و فحش های زشت و رکیک فرماندهان و کارکنان رسمی , انجام دادن وظایف کادری ها بالاجبار و نبودن سیستمی که سرباز بتونه حق خودشو بگیره یا حداقل اعتراض کنه با امنیت بعد از بیان ( یا حداقل شفاف نبودن و توضیح ندادن به سربازان قبل از رفتن به سربازی) و هزاران و هزاران ظلم و جفایی که در حق جوانان این مملکت میشه چقدر در خودکشی این عزیزان تاثیر داره؟
راستی اون ادعای نیروهای نظامی مکتبی و انقلابی و الهی بودن چه رابطه ای با این اتفاقات و عدم توضیحات دارد؟ این هم نشانه هایی از اقتدار و مصمم بودن نیروهای نظامی هست؟

Admin Logo
themebox Logo