تبلیغات
خدمت بیگاری و اجباری سربازی - کشته شدن چهار سرباز وظیفه در کانون اصلاح و تربیت مادوان یاسوج

سربازی داوطلبانه آری؛ اجباری نه

کشته شدن چهار سرباز وظیفه در کانون اصلاح و تربیت مادوان یاسوج

نویسنده :guest guest
تاریخ:یکشنبه 28 شهریور 1395-01:26 ب.ظفتاح محمدی در گفت و گو اختصاصی با ایلنا در یاسوج گفت: متاسفانه ساعتی پیش، سرباز وظیفه ای در اقدامی که هنوز علت و یا علل آن مشخص نشده اقدام به کشتن سه سرباز وظیفه دیگر و خود در کانون اصلاح و تربیت مادوان یاسوج کرد.

وی با بیان اینکه علت و یا علل این فاجعه برای ما مشخص نشده است، اظهارداشت: هم اکنون دستگاههای مختلف مرتبط در محل حادثه حضور دارند. معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: امنیت کامل در محل حادثه برقرار و مشکل خاصی در این زمینه گزارش نشده است. محمدی گفت: اقدامات مرتبط در این باره تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایلنا از یاسوج، شامگاه امشب یکی از سربازان کانون اصلاح و تربیت با اسلحه خود سه تن دیگر از سربازان دیگر کانون را به رگبار بست و در آخر سر با شلیک گلوله به زندگی خود نیز پایان داد. ساعتی پیش بر اثر تیراندازی یکی از سربازان کانون اصلاح‌ و تربیت شهر مادوان در ده کیلومتری یاسوج، سه تن از سربازان وظیفه کشته و دو نفر دیگر نیز مصدوم شدند.

در این حادثه ضارب با شلیک گلوله به  حیات خود نیز خاتمه داد. هنوز از انگیزه ضارب اطلاعی در دست نیست.

نام سه تن از سربازان کشته شده، حامد آهون، حسین یزدان‌پناه و افشین کمالی عنوان شده است

طبق اطلاعات به دست آمده ضارب آ.پ نام داشته که با شکلیک گلوله به سر، به زندگی خود نیز پایان داده است.

ازدحام جمعیت مقابل کانون اصلاح و تربیت مادوان، کار را برای ماموران انتظامی و امدادی سخت کرده است.

منبع : خبرگزاری کار ایران- ایلنا


پی نوشت : این مسئولان فکر نمی کنند که اجباری بودن سربازی ، تحقیر سربازان ،سختگیری های بی مورد، تلف شدن و از بین رفتن بهترین دوران زندگی یک انسان ، توهین و فحش های رکیک و زننده بعضی از فرماندهان و کارکنان رسمی ، انجام دادن وظایف کادری ها بالاجبار و نبودن سیستمی که سرباز بتونه حق خودشو بگیره یا حداقل اعتراض کنه با امنیت بعد از بیان ( یا حداقل شفاف نبودن و توضیح و آموزش ندادن به سربازان قبل از رفتن به سربازی) و هزاران و هزاران ظلم و جور دیگه به جوانان این کشور وارد میشه ، عامل اصلی اینگونه اقدامات جنون آمیز هست؟ که البته هیچ وقت هم آمار و ارقام دقیقی از این موارد هم گفته نمیشه.

در ضمن گفته میشه که این سرباز رو مورد هدف قرار دادند و کشتند ، نه اینکه خودکشی کرده باشه ولی بعضی  این گفته رو رد کردند و اعلام رسمی هم نشده و فعلا معلوم نیست چی شده است.

واقعا مسئولان متوجه نیستند که باید یه فکر اساسی برای این سربازی خانمان سوز و برانداز کرد؟ اینقدر سخت و مشکل هست درک این موضوع؟

Admin Logo
themebox Logo