تبلیغات
خدمت بیگاری و اجباری سربازی - دستگیری 40 یهودی در تظاهرات علیه خدمت سربازی اجباری در اسرائیل

سربازی داوطلبانه آری؛ اجباری نه

دستگیری 40 یهودی در تظاهرات علیه خدمت سربازی اجباری در اسرائیل

نویسنده :guest guest
تاریخ:سه شنبه 2 آبان 1396-02:59 ب.ظپلیس اسرائیل 40 نفر از معترضان یهودی ارتدوکس در تظاهرات علیه «خدمت سربازی اجباری» در شهر قدس را دستگیر کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی یهودیان ارتدوکس که با پوشیدن لباس سیاه و گذاشتن خط ریش بلند شناخته می شوند، طی یک هفته گذشته در سراسر اسرائیل با برگزاری تظاهرات به قانون خدمت سربازی اجباری در این کشور اعتراض کردند.

گروهی از یهودیان حریدی با بستن برخی مسیرها، برای تردد خودروها در جاده های قدس غربی و آتش زدن سطل های زباله به شدت به پلیس اعتراض کردند.

میکی روزنفیلد، سخنگوی پلیس اسرائیل با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که مداخله واحدهای پلیس اسرائیل در تظاهرات مذکور در مناطق مختلف قدس همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه شماری از معترضان تلاش کردند تا مسیر تراموا را مسدود کنند، تصریح کرد: تا کنون 40 نفر از معترضان دستگیر شده‌اند.

خدمت سربازی در اسرائیل که طبق قوانین این کشور برای مردها سه سال و برای زنان دو و نیم سال اجباری است، همواره از سوی یهودیان ارتدوکس مورد اعتراض قرار گرفته است.

اکثر یهودیان ارتدوکس به دلیل ناسازگار بودن شرایط در ارتش اسرائیل بر اساس شریعت یهودی از خدمت سربازی اجباری در این کشور امتناع می ورزند.

یهودیان ارتدوکس که 10 درصد از جمعیت اسرائیل را تشکیل می دهند، بر این باورند که خدمت سربازی شیوه زندگی را به آن ها تحمیل می کند که در تضاد عمیق با ارزش ها و اعتقادات اخلاقی آن‌هاست.

لازم به ذکر است پارلمان اسرائیل «کنست»، دو سال پیش قانون خدمت سربازی اجباری برای افراد متدین جامعه که قبلا از انجام این خدمت معاف بودند را تصویب کرد.

گفتنی است عرب‌های ساکن مناطق اشغالی تحت اداره اسرائیلی نیز به دلایل امنیتی به خدمت سربازی برده نمی‌شوند.


منبع : سایت خبری تحلیلی عصر ایران


پی نوشت : به نظرتون آیا توی ایران هم اجازه راه پیمایی یا اعتراض به این قانون برده داری نوین می دهند؟

Admin Logo
themebox Logo